Home
Předchozí ročníky
Zakládací listina
Galerie
plk. Josef Balejka
plk. František Loucký
Další osobnosti
Kontakty
Fórum

Balejkův pohár - 16. ročník
Memoriál Františka Louckého - 14. ročník

20. května 2017 - Brumov-Bylnice


Výsledky ke stažení ve formátu PDF

Soutěžní kategorie:

HLAVNÍ CENY

Balejkův pohár - kategorie L-I až L-IV - modely letounů Balejky a Louckého, popř. modely spojeneckých letadel z 2. světové války

1. Martin Glogar, F6F-5

Memoriál Františka Louckého - kategorie L-V až L-VIII - modely letounů Balejky a Louckého, popř. modely spojeneckých letadel z 2. světové války

1. Radek Bartošák, Spitfire Mk.VB Lucky

LETADLA

L-I 1/72 - mladší žáci

1. Šimon Raus, P-39Q Airacobra
2. Adam Ducháček, Hawker Hurricane Mk.IIc
3. Lukáš Krmenčík, P-51 D Mustang

L-II 1/72 - starší žáci

1. Lukáš Tížek, F6F-3 Hellcat, 74,5 b
2. Šimon Kvita, Avia S-199, 64,5 b
3. Jan Rydval, Fokker D XXI, 61 b

L-IV 1/72 - senioři

1. Andrej Balaj, F-14 A Tomcat, 88 b
2. Martin Glogar, F6F-5, 81 b
3. Dušan Makiš, Ju 88 A4, 78 b

L-VI 1/48 - starší žáci

1. Vojtěch Staša, Vought F4U-4 Corsair

L-VIII 1/48 - senioři

1. Dušan Ritz, Hawker Hurricane MkT, 94 b
2. Martin Glogar, F-15 E, 91 b
3. Martin Glogar, BF-109 E-3 Legion Condor, 87 b

BOJOVÁ TECHNIKA

B-I 1/72 - mladší žáci

1. Tomáš Jan, SD. KFZ.11, 74,5 b
2. Tomáš Ovčáček, GMC CCKV 353, 74 b
3. Tomáš Jan, Pz. Kp.fw III Ausf.E, 69,5 b

B-II 1/72 - starší žáci

1. Radek Pištěvák, BTR-80 APC

B-III 1/72 - junioři

1. Marek Hnaníček, Sd. KFZ 251/1, 66,5 b
2. Filip Lago, Schwimwagen, 58 b
3. Tomáš Hlaďo, Abrams, 49,5 b

B-IV 1/72 - senioři

1. Pavel Homer, Schiene Wolf+WR 360C12, 90 b
2. Pavel Šenk, SD 100, 76 b
3. Martin Procházka, ZIL 157, 75 b

B-V 1/35 - mladší žáci

1. Marek Sečka, Anti-tank gun Pak 40/L46, 51,5 b
2. Tomáš Janšta, Vojenská sanita, 42 b

B-VI 1/35 - starší žáci

1. Vilém Koudela, S-51, 73 b
2. Vilém Koudela, B-1 BIS, 72,5 b
3. Jan Rydval, KV-1, 65,5 b

B-VII 1/35 - junioři

1. Jan David Albrecht, Trabant 601 Universal
2. Jan Šebesta, Subaru Impreza WRC99
3. Jan David Albrecht, '53 Corvette Roadster

B-VIII 1/35 - senioři

1. Radomír Zlámal, Kubelwagen, 84,5 b
2. David Andrýsek, Pzk. pfw II ausf F., 81 b
3. Martin Procházka, Mk.A Whippet, 76,5 b

DIORÁMA

D-I - mladší žáci

1. Jakub Kresta, Dělostřelecké postavení Somua
2. Tomáš Janšta, Staré letiště

D-II - starší žáci

1. Tomáš Strapina, Panther v lese u Kurska
2. Tomáš Strapina, Kaplička na vršku

D-III - junioři

1. Jan Šebesta, Waiting
2. Jan Šebesta, Mini Countryman WRC

D-IV - senioři

1. Petr Baroš, Úlet z Kelče

Dioráma - senioři

1. Jan Koliba, King Tiger

OSTATNÍ

Lodě

1. Miroslav Taidla, RMS Titanic
2. Radomír Zlámal, Iron Wind

PAPÍROVÉ MODELY

P-I technika - mladší žáci

1. Vincenc Novák, Tanky Kursk 1943
2. Tomáš Janšta, Panzer III
3. Jan Rozehnal, Tatra kolem světa

P-II architektura - starší žáci

1. Tomáš Strapina, Nádraží Petrovice

P-II technika - starší žáci

1. Tomáš Strapina, Formule 1 ABC prototyp 2
2. Petr Sáblík, Jagpanter
3. Tomáš Strapina, Tiger I

P-III technika - junioři

1. Marek Vašíček, Tatra

P-IV architektura - senioři

1. Martin Procházka, Ruský kostel
2. Tomáš Hájek, Hrad Skuhrov
3. Ondřej Fibich, Zelená brána

P-IV technika - senioři

1. Pavel Šeda, Dragon Wagon/Sherman
2. Pavel Šeda, Kolekce bojových robotů
3. Vladimír Novák, F-104G Starfighter

ZVLÁŠTNÍ CENY

O nejlepší model se znakem moravské orlice / čs. znak

1. Petr Koliba, Bü 181/C6

O nejlepší model dvojplošníku (plátěný potah)

1. Vlad Matiska, Oeflag H
2. Vlad Matiska, Pfeninix ASTD

O nejlepší model vícemotorového letounu

1. Dušan Makiš, JU 88 A4

O nejlepší model Messerschmitt

1. Martin Glogar, BF 109 E-3

O nejlepší model bojové techniky na pásech

1. Martin Procházka, MK I.A Whippet

O nejlepší model bojové techniky na kolech

1. Pavel Homer, Schiene Wolf+WR 360C12

Cena Svazu letců

1. Roman Mičík, Spitfire Mk.Ixc
2. Pavel Šenk, Avia CS 92
3. Rostislav Axmann, Spitfire Mk.Ixc

Pozn.: pokud jste ve svém jménu či v názvu modelu našli chybu, napište mi na bacomonday(at)seznam.cz a já to opravím. Děkuji.

© od 2004 Antonín Bačo ml.