Home
Předchozí ročníky
Zakládací listina
Galerie
plk. Josef Balejka
plk. František Loucký
Další osobnosti
Kontakty
Fórum

Balejkův pohár - 15. ročník
Memoriál Františka Louckého - 13. ročník

21. května 2016 - Brumov-Bylnice


Výsledky ke stažení ve formátu PDF

Soutěžní kategorie:

HLAVNÍ CENY

Balejkův pohár - kategorie L-I až L-IV - modely letounů Balejky a Louckého, popř. modely spojeneckých letadel z 2. světové války

1. Tomáš Strapina, La-7, 51,5 b

Memoriál Františka Louckého - kategorie L-V až L-VIII - modely letounů Balejky a Louckého, popř. modely spojeneckých letadel z 2. světové války

1. Dušan Ritz, Spitfire Mk Vb, 76 b

LETADLA

L-II 1/72 - starší žáci

1. Martin Kalík, SU-37, 49,5 b
2. Jan Rydval, Nakajima KI 84, 47 b
3. Daniel Krajči, Mirage F.1C, 40 b
4. Filip Lago, Sikorski S-XVI, 37,5 b

L-III 1/72 - junioři

1. Marek Hnaníček, Focke-Wulf P VII

L-IV 1/72 - senioři

1. Roman Kresta, FW-190 A-8, 58 b
2. Ladislav Hladík, FW-190 D-13, 54,5 b
3. Tomáš Strapina, La-7, 51,5 b
4. Jiří Kvita, AVIA S-199, 48,5 b

L-V 1/48 - mladší žáci

1. Šimon Kvita, FJ-4 Fury, 53 b
2. Vojtěch Staša, Vought F4U-4 Corsair, 46,5 b

L-VI 1/48 - starší žáci

1. Jakub Zoller, FM-1 Wildcat

L-VII 1/48 - junioři

1. Marek Vašíček, F6F-5 Early

L-VIII 1/48 - senioři

1. Dušan Ritz, Spitfire Mk Vb, 76 b
2. Pavel Šenk, IL-2 m3, 74 b
3. Vlado Matiska, Albatros OEFFAG, 73,5 b
4. Roman Mičík, Hurricane Mk IIb, 71,5 b
5. Pavel Stejskal, P 51D, 70 b
6. Tomáš Strapina, FW 190 D-11, 60 b
7. Roman Kresta, Bf 109 G-6, 41,5 b

BOJOVÁ TECHNIKA

B-I 1/72 - mladší žáci

1. Tomáš Ovčáček, CCKV 353

B-II 1/72 - starší žáci

1. Filip Lago, Schwimmwagen
2. Martin Kalík, Matilda Mk II

B-III 1/72 - junioři

1. Marek Hnaníček, Sd. kfz. 251/1

B-IV 1/72 - senioři

1. Radek Zlámal, Opel Blitz
2. Robert Strnad, Stryker
3. Josef Novák, BTR 80

B-V 1/35 - mladší žáci

1. Vilém Koudela, IS-3
2. Vilém Koudela, IS-2

B-VIII 1/35 - senioři

1. Robert Strnad, M4 A3 Sherman
2. Radomír Zlámal, ZIL-157
3. Radomír Zlámal, BVP-II
4. Josef Novák, STRV 103MBC

DIORÁMA

D-I - mladší žáci

1. Vincenc Novák, Vlčí doupě

D-II - starší žáci

1. Martin Kalík, Panzer II

D-IV - senioři

1. Marek Zámečník, Normandie 1944
2. Tomáš Volf, KV-2 Russia
3. Petr Baroš, Nehoda není náhoda

OSTATNÍ

Lodě

1. Pavel Stejskal, U-295
2. Miroslav Pajdla, CV-13 Franklin
3. Radek Bartošák, USS Missouri

PAPÍROVÉ MODELY

P-I architektura - mladší žáci

1. Jitka Nováková, Maják Gdaňsk
2. Tomáš Ovčáček, Anenský důl

P-I technika - mladší žáci

1. Petr Sáblík, Citroën 2CV
2. Tomáš Ovčáček, Jagdtiger Sdkfz 186
3. Vincenc Novák, Mašinka
4. Šimon Kvita, Chameleon
5. Šimon Kvita, Domíchávač

P-IV architektura - senioři

1. Ondřej Fibich, Hrad Týřov
2. Marek Zámečník, Zámek Pardubice
3. Radek Bartošák, Kostel Všech svatých v Miloticích

ZVLÁŠTNÍ CENY

O nejlepší model se znakem moravské orlice / čs. znak

1. Roman Mičík, La-7

O nejlepší model dvojplošníku (plátěný potah)

1. Vlado Matyska, Albatros OEFLAG

O nejlepší model vícemotorového letounu

1. Martin Kalík, Su 37

O nejlepší model Focke-Wulf

1. Tomáš Strapina, FW 190 D-13

O nejlepší model bojové techniky na pásech

1. Radomír Zlámal, BVP II

O nejlepší model bojové techniky na kolech

1. Robert Strnad, M1126 Stryker

Cena Svazu letců

1. Roman Mičík, Hurricane Mk IIb
2. Roman Mičík, La-7
3. Tomáš Strapina, La-7

Pozn.: pokud jste ve svém jménu či v názvu modelu našli chybu, napište mi na bacomonday(at)seznam.cz a já to opravím. Děkuji.

© od 2004 Antonín Bačo ml.